Информационен сайт на българите в Испания

България, Спорт

Браво! Българин завоюва бронз от Европейското по биатлон

Владимир Илиев се представи чудесно в индивидуалния старт на 20 километра на тазгодишното Европейско първенство по биатлон в Отепаа (Естония), след като днес българският представител завоюва бронзово отличие в дисциплината.

На четвърто място в старта финишира друг от представителите на България – Красимир Анев, на когото малко не достигна също да се качи на почетната стълбичка.

Може да се каже, че Владимир Илиев имаше реални шансове и за титлата, имайки предвид, че българинът бе начело в по-голям етап от състезанието. Преди последната стрелба Илиев бе лидер, но две грешки не му позволиха да се пребори за нещо повече от бронз.

Това пък позволи на руснака Алексей Волков да се поздрави със златото. Волков стана европейски шампион с две грешки в стрелбата и време от 53 минути и 23 секунди, докато на второ място се нареди Сергей Семенов от Украйна с четири грешни изстрела и изоставане от минута и 5 секунди.

Владимир Илиев записа общо четири грешки при стрелбата и изостана на минута и 31 секунди зад новия шампион, докато четири грешки с пушката записа и Красимир Анев. Неговото изоставане наброяваше две минути и 17 секунди.

От другите българи Димитър Герджиков завърши 48-и, докато Димитър Парталов се нареди 62-и. Общо състезанието завършиха 98 биатлонисти.