Информационен сайт на българите в Испания

България, Спорт

Новият национален ансамбъл на България по художествена гимнастика завоюва първия си златен медал.

Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Елена Бинева и Теодора Александрова спечелиха първото място във финала на съчетанието с 5 обръча от турнира Гран При в Москва.

Това бе второ отличие за родните грации, след като вчера те спечелиха сребро в многобоя.

Новите „златни момичета” изиграха своето съчетание с една сериозна грешка, което им донесе оценка от 16.100. Основните им съпернички – домакините от Русия останаха втори, след като допуснаха много неточности и получиха оценка от съдиите – 14.300. Трети се нареди ансамбълът на Египет.

Източник: БГНЕС