Информационен сайт на българите в Испания

Спорт

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите в Антверп

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в белгийския град Антверп с награден фонд 472590 евро, съобщава БНР.

Поставеният под номер 4 в схемата Димитров, който почива в първия кръг, победи Пабло Андухар (Испания) с 4:6, 6:3, 6:4 за 2:23 часа.

Българинът допусна пробив в деветия гейм на първия сет, след което при собствен сервис Андухар поведе в резултата.

Във втората част Димитров започна много убедително. Той взе аванс от 3:0 и 4:1 и без проблеми изравни.

Григор Димитров стигна до нови два пробива в третия сет, с което си осигури преднина от 4:1. В шестия гейм той загуби подаването си, а в осмия спаси четири възможности за пробив на испанеца. Така българинът удържа преднината си и затвори срещата с първия си мачбол.

В спор за място на полуфиналите Димитров ще играе с победителя от утрешния мач между номер 5 Милош Раонич (Канада) и Камерън Нори (Великобритания).

В мачове от първия кръг номер 5 Милош Раонич (Канада) елиминира Аляж Бедене (Словения) с 6:3, 7:6(4), а седмият поставен Тейлър Фритц (САЩ) победи сънародника си Райли Опелка със 7:6(5), 6:1.