Информационен сайт на българите в Испания

Спорт

Федерер победи Надал и вдигна титлата в Шанхай

Роджър Федерер спечели финала на тенис турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Шанхай, след като в решителната среща победи световния номер 1 испанеца Рафаел Надал.

Федерер беше безапелационен и постигна успех с 6:4, 6:3, който е под номер 15 в преките му двубои с испанеца. До момента двамата са играли цели 38 пъти един срещу друг.

Федерер нямаше особени проблеми по пътя към триумфа. Той успя да постигне пробив още в първия гейм. Той му беше достатъчен, за да поведе с 1:0 в сетовете след страхотни разигравания и от двете страни на корта.

Швейцарецът и Надал играха без пробиви във втория сет до 2:2. След изключително оспорван пети гейм Маестрото успя все пак да поведе и да вземе сервис гейма на своя противник.

Успехът над Надал беше четвърти за Федерер от началото на годината, като двамата мериха сили финалите на Откритото първенство на Австралия и в Маями, както и на осминафинал в Индиън Уелс. За Маестрото това беше и 40-а победа за годината (загубите са само 4) и втора титла от Шанхай след тази от 2014 г.

Преди мача Надал беше в серия от 16 победи, в която се включва и отстраняването на четвъртфинал в Шанхай на Григор Димитров.

Титлата от надпреварата пък е 93-а в кариерата на швейцареца и 6-а за годината. Той изравни рекорда на легендата Иван Лендъл по брой спечелени трофей. Лидер в тази класация остава Джими Конърс със 109 победи във финали. /БТВ