Информационен сайт на българите в Испания

Спорт

Рафаел Надал за 13-и път е финалист на „Ролан Гарос“

Защитаващият титлата си и поставен под номер 2 в схемата Рафаел Надал (Испания) се класира за 13-и път в кариерата си за финала на Откритото първенство на Франция по тенис.

v
12-кратният шампион победи аржентинеца Диего Шварцман с 6:3, 6:3, 7:6(0) за 3:09 часа и продължава без загубен сет в турнира. Надал записа 99-а победа в 101 мача на „Ролан Гарос“. 28-годишният Шварцман пък игра за първи път на полуфинал на турнир от Големия шлем, съобщава БНР.

Аржентинецът победи Надал на клей на турнира от сериите „Мастърс“ в Рим миналия месец, но в този мач изглеждаше уморен, след като на четвъртфиналите елиминира шампиона от Откритото първенство на САЩ Доминик Тийм (Австрия) със 7:6(1), 5:7, 6:7(6), 7:6(5), 6:2 след 5.08 часа игра.

Срещата започна доста оспорвано, а Надал трябваше да спасява две възможноти за пробив на съперника още в първия гейм, който продължи 14 минути. Последваха три поредни пробива, след което изпанецът поведе с 4:1 и затвори сета с 6:3 след 66 минути на корта.

Надал, който има 59 титли на червени кортове в кариерата си, подобри сервиса си във втория сет, направи нови два пробива и поведе с 2:0.

Испанецът взе аванс от 4:2 в третата част, но Шварцман успя да изравни. След това се игра без пробиви, но в тайбрека Надал беше безкомпромисен и след 7:0 затвори двубоя с първия си мачбол.

„Днес беше позитивен мач за мен“, каза Надал след срещата.