Информационен сайт на българите в Испания

Испания, Спорт

„Леганес“ изхвърли „Реал“ от Купата на Краля

О

тборът на „Леганес“ шокира „Реал“ Мадрид насред „Бернабеу“. Кралският клуб загуби с 1:2 реванша от 1/4-финалите за Купата на Краля и се прости с надеждите си за трофей на родна земя през този сезон, пише БТВ.

„Реал“ спечели първата среща с 1:0, но заради двата си гола на чужд терен „Леганес“ продължава на исторически за клуба първи полуфинал в турнира.

Гостите стъписаха „белите“ в 32-ата минута. Хави Ерасо се възползва от пролука в защитата на домакините и прониза Франсиско Касия за 1:0 с шут от около 20 метра.

Голът открили играчите на „Леганес“ и те започнаха по-смело да поглеждат към вратата на „Реал“.

Минути преди края на първото полувреме Карим Бензема пропусна отлична възможност, а Марко Асенсио прати топката над гредата след изпълнение на пряк свободен удар.

Веднага след почивката играчите на Зинедин Зидан изравниха чрез Бензема – 1:1.

В 55-ата минута защитата на домакините проспа центриране и голмайсторът на „Леганес“ Габриел вкара за 2:1.

В 71-ата минута Ерасо бе близо до отбелязването на втория си гол в мача, но ударът му с глава мина над гредата.

В 81-ата минута пред Бензема се откри най-чистата голова позиция през втората част, но ударът му бе отразен от стража на гостите. До края на срещата домакините не успяха да намерят пътя към вратата на „Леганес“ и отпаднаха от надпреварата.

Така „Леганес“ се присъединява към компанията на „Севиля“ и „Валенсия“, които вече се класираха за полуфиналите.

В четвъртък вечер от 22:30 ч. е последният реванш от 1/4-финалите. „Барселона“ ще се опита да елиминира градския съперник „Еспаньол“ след загуба с 0:1 в първата среща.