Информационен сайт на българите в Испания

България, Свят

Два медала за шахматистите ни на Европейското

Българските таланти в шахмата се върнаха с два медала от Европейското първенство в Мамая, Румъния.

Шампионатите за момичета и момчета от 8 до 18 години завършиха този уикенд.

За съжаление българските представители нямаха право да участват под флага на България, а се състезаваха от името на Европейския Шахматен Съюз.

Причината е в наказанието на родната федерация, която загуби лиценза си след скандала с Министерството на спорта.

Въпреки това българската школа отново показа, че таланти има. При изключително голяма конкуренция сред 1142 участници от 49 страни, нашите състезатели завоюваха 2 бронзови медала.

При 16-годишните момичета трета остана Габриела Антова от ШК “Шах XXI” с треньор Стефан Стойнов.

При момичетата до 14 г., престижното класиране спечели Белослава Кръстева с треньори Деян Божков и Владимир Димитров.

Източник: Дир.БГ